Հայկական կողմը շարունակում է խստորեն պահպանել հրադադարի ռեժիմը:
Հիշեցնենք՝ կոպտորեն խախտելով ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը՝ ադրբեջանական կողմը ժամը 08:45-ի սահմաններում հրետանային կրակ է վարել Արցախի հյուսիսարևելյան մարտական դիրքերի ուղղությամբ:
Երկրորդ անգամ հրադադարի ռեժիմը խախտվեց ժամը 09:10-ի սահմաններում: Հակառակորդը թիրախավորել էր հարավարևելյան ուղղությամբ դիրքերը՝ արձակելով հինգ հրետանային արկ:
Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն իր էջում հայտնեց, որ ադրբեջանական կողմը հումանիտար հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությունը կոպտորեն խախտել է նաև երրորդ անգամ:
Հիշեցնենք նաեւ, որ, ըստ Վաշինգտոնում ձեռք բերված համաձայնության, երեկ հայտնի դարձավ, որ Երևանի եւ Բաքվի միջև հրադադարի ռեժիմն ուժի մեջ էր մտնելու հոկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 08:00-ից։ Այս մասին ասված էր ԱՄՆ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի համատեղ հայտարարության մեջ։