Դատարանը քննում է Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդությունը. նա եւս մասնակցում է նիստին
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում՝ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ, շարունակվում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու՝ ԱԱԾ քննիչի միջնորդության քննությունը:
Ծառուկյանը եւս մասնակցում է նիստին:
Հիշեցնենք, որ երեկ Ծառուկյանի կալանքի հարցի քննությունը հետաձգվել էր պաշտպանական կողմի միջնորդությամբ: Նրանք միջնորդել էին ժամանակ տրամադրել՝ գործի նյութերին ծանոթանալու համար:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին անցկացված փակ, գաղտնի քվեարկություններով խորհրդարանը համաձայնություն տվեց ԲՀԿ առաջնորդի նկատմամբ քրեական հետապնդում սկսելուն եւ ազատությունից զրկելուն՝ այդպիսով բավարարելով գլխավոր դատախազի միջնորդությունները, այնուհետեւ ԱԱԾ-ն մեղադրանք առաջադրեց Գագիկ Ծառուկյանին եւ կալանքի միջնորդություն ներկայացրեց դատարան: