«Մուլտի գրուպ»-ի բեռնատար մեքենաները փակել էին Աճառյան փողոցի մի հատվածը (տեսանյութ)
Ազգային ժողովում Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քննարկմանը զուգահեռ Երևանի Աճառյան փողոցի մի հատվածը փակվել էր «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի տարբերանշանով բեռնատար մեքենաներով:
Նշենք, որ «Մուլտի գրուպ»-ը պատկանում է Ծառուկյաններին, իսկ դրա գլխավոր տնօրենը Սեդրակ Առուստամյանն է, որն այժմ կալանավորված է. ըստ մեղադրանքի՝ նա առանձնապես խոշոր չափի կաշառք է տվել ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին:
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Դավիթ Հովհաննիսյանը տեսանյութ է հրապարակել իր էջում՝ ցույց տալով, թե ինչպես են քաղաքացիները, բեռնատար մեքենաները հրելով, բացում փողոցի երթեւեկելի հատվածը: Ըստ որոշ տեղեկությունների՝ փողոցը բացվել է, քանի որ տարածքում շտապօգնության մի քանի մեքենա է եղել, որոնք չէին կարողանում շարունակել իրենց ճանապարհը: