ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշում կայացրեց մայիսի 1-ից մինչեւ օգոստոսի 30-ը ներառյալ ամառային զորակոչ հայտարարելու մասին:
Որոշման մեջ մասնավորապես նշված է․ «Հայտարարել 2020 թվականի մայիսի 1-ից մինչեւ օգոստոսի 30-ը ներառյալ ՀՀ արական սեռի այն քաղաքացիների շարքային կազմի պարտադիր զինվորական եւ այլընտրանքային ծառայությունների ամառային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2020 թվականի հունիսի 30-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից նախկինում տրված տարկետումը դադարում է մինչեւ 2020 թվականի հուլիսի 31-ը ներառյալ:
2020 թվականի ամառային զորակոչի շրջանակներում մինչեւ 2020 թվականի օգոստոսի 11-ը ներառյալ զորացրել օրենքով սահմանված ժամկետում շարքային կազմի պարտադիր զինվորական կամ այլընտրանքային զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողներին:
Այլընտրանքային աշխատանքային ծառայությունից արձակել սահմանված ժամկետում այլընտրանքային աշխատանքային ծառայություն անցած ծառայողներին»: