Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ հայտնի տեսանյութի հրապարակումից հետո Հանրային հեռուստաընկերությունում իրավիճակը լարված է: «Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով՝ այս պահին Հանրայինում ժողով է ընթանում: Ենթադրվում է, որ դրանից հետո լինելու են հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանի եւ ղեկավար կազմի ազատման մասին հայտարարություններ:
Մի շարք լրատվամիջոցներ արդեն տարածում են տեղեկություն, որ ուր որ է մենք կկարդանք մասնավորապես Մարգարիտա Գրիգորյանի եւ Վարդան Հակոբյանի հրաժարակաների մասին: Նշենք, որ Վարդան Հակոբյանը եղել է ՀՀ վարչապետի ուղիղ միացման ապահովման խմբի պատասխանատուն: Նա Հանրայինի երկրար տարիների աշխատակից է:
Ըստ որոշ աղբյուրների՝ հրաժարական են ներկայացնելու նաեւ Հանրային հեռուստաընկերության խորհրդի նախագահ Արա Շիրինյանն ու լրատվական-քաղաքական ծրագրերի ղեկավար Պետրոս Ղազարյանը: Այս տեղեկությունների վերաբերյալ մեկնաբանություններ ստանալ մեզ չհաջողվեց. թե՛ Մարգարիտա Գրիգորյանը, թե՛ Պետրոս Ղազարյանը եւ թե՛ Արա Շիրինյանը չպատասխանեցին մեր հեռախոսազանգերին:
Հիշեցնենք՝ Հայաստանի մի շարք հեռուստաալիքներով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հղած ուղերձից առաջ տարված նախապատրաստական աշխատանքների կադրերը հայտնվել էին համացանցում: Կադրերը, որտեղ ՀՀ վարչապետը հազում եւ ջուր է խմում, մոնտաժվել, ապա կրկնություններով ու ռաբիս երաժշտության համակցությամբ տարածվել էին համացանցում:
Վարչապետն ուղիղ եթերով ուղերձով ՀՀ քաղաքացիներին էր դիմել ապրիլի 17-ին՝ ժամը 20:00-ին, խոսել էր Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակի մասին: Հեռարձակումն ապահովել էր Հանրային հեռուստաընկերությունը: