ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ այսօր՝ ժամը 20:00-ին, Կառավարության պաշտոնական էջի ուղիղ եթերում տեղի կունենա Արտո Թունչբոյաջյանի և աշխարհահռչակ Armenian Navy Band-ի համերգը։
Նշվում է նաև, որ այս ոչ պաշտոնական համերգը միավորելու է տարբեր երկրներում ապրող և ստեղծագործող երաժիշտների։
Հիշեցնենք՝ մի քանի օր առաջ Կառավարության էջի ուղիղ եթերում տեղի ունեցավ ջազ երաժիշտ Տիգրան Համասյանի ոչ պաշտոնական համերգը Լոս Անջելեսից, ապրիլի 10-ին՝ կոմպոզիտոր Ռոբերտ Ամիրխանյանի «ոչՊաշտոնական» համերգը:
Ավելի վաղ ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունը հայտնել էր, որ շաբաթական երկու օր քաղաքացիների համար ուղիղ եթերում հայ կատարողները ելույթ կունենան տնից: