Արցախ մեկնող դիտորդները մեկնումից առաջ պարտադիր պետք է թեստավորվեն․ Նիկոլ Փաշինյան
Մարտի 31-ին Արցախում տեղի են ունենալու նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրություններ, եւ սպասվում է դիտորդների մասնակցություն ՀՀ-ից։ Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության նիստում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր արդեն ունենք ՀՀ-ում կորոնավիրուսի արագ թեստեր։ Պարո՛ն Ավինյան, եկեք պայմանավորվենք, որ մենք համագործակցենք դիտորդական կազմակերպությունների հետ։ Հասկանանք՝ դիտորդները արդյոք ռիսկային գոտիներից են։ Եթե ռիսկային գոտիներից են, փորձենք նրանց փոխարինել այլ դիտորդներով»,- ասաց վարչապետը։
Նա նշեց, որ մեկնումից առաջ պարտադիր պետք է դիտորդները թեստավորվեն արագ թեստերով. «Փառք Աստծո, մինչ այս պահը կորոնավիրուսի որեւէ դեպք չի հայտնաբերվել Արցախում՝ չնայած տասնյակ մարդիկ թեստավորվել են, այսինքն՝ այնտեղ նույնպես փնտրողական աշխատանքն իրականացվել է։ Պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի հատկապես դիտորդական խմբի հետ կորոնավիրուսը Արցախ մուտք չգործի»։