Սահմանափակումները կգործեն բարերի, խմիչքների մատուցման, կինոդիտումների, սպորտի, զվարճանքի վայրերի եւ շահումով խաղերի կազմակերպման օբյեկտների նկատմամբ։ Այս մասին այսօր ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց էկոնոմիկայի փոխնախարար Վարոս Սիմոնյանը։
Նա հիշեցրեց, որ այսօր ուժի մեջ կմտնի պարետի՝ Տիգրան Ավինյանի որոշումը, ըստ որի՝ կարգելվի ՀՀ ողջ տարածքում առեւտրի իրականացման վայրերում տնտեսական գործունեության որոշ տեսակներ։
Նրա խոսքով՝ սահմանափակումներ կլինեն անհատական ծառայությունների մատուցման վրա, բացառություն կլինի թաղումների կազմակերպմամբ զբաղվողների համար։
Սիմոնյանն ասաց, որ սահմանափակումներ չեն կիրառվի նաեւ սրճարանների, շարժական կետերում խմիչքների վաճառքի վրա։ Կկարողանան աշխատել նաեւ պարենային ապրանքերի վաճառքով զբաղվող օբյեկտները, դեղատները եւ գյուղատնտեսական արտադրանքի շուկաները։