«5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանը կալանավորվեց:
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից, քիչ առաջ հրապարակեց այս որոշումը՝ այդպիսով բավարարելով ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը՝ հավելելով, որ դատարանը միաժամանակ մերժեց իր բողոքը՝ Թավադյանի ձերբակալման որոշման դեմ:
Հիշեցնենք՝ Արմեն Թավադյանը մեղադրվում է կազմակերպված խմբի կողմից վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու մեջ: Դեկտեմբերի 24-ին նա նույն կասկածանքով բերման էր ենթարկվել, ապա՝ ձերբակալվել: Այդ գիշեր նրան պատկանող բնակարանում խուզարկություն էր եղել, ինչի մասին պաշտպաններն ահազանգել էին ՄԻՊ գրասենյակ: Ավելի ուշ Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը մեր զրույցում նշել էր, որ խուզարկության համար դատարանի թույլտվություն եղել է, բայց առգրավումներ կատարվել են նաեւ թույլտվության սահմաններից դուրս. փաստաթղթերից եւ այլ ապացույցներից բացի առգրավել էին դրամական միջոցներ, զարդեր: