Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ Արմեն Թավադյանի կալանավորման հարցով որոշում կայացնելու
«5-րդ ալիք»-ի սեփականատեր Արմեն Թավադյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ կազմակերպված խմբի կողմից վկային կամ տուժողին սուտ ցուցմունք տալու նպատակով կաշառելու համար: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց նրա պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը:
Նշենք, որ քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել Թավադյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումը ընտրելու վերաբերյալ, ինչի քննությունը րոպեներ առաջ ավարտվեց:
Պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը մեր զրույցում նշեց, որ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, հեռացավ խորհրդակցական սենյակ՝ կալանավորման միջնորդության վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Նույն դատավորի նախագահությամբ երեկ քննվել է նաեւ Արմեն Թավադյանի ձերբակալման որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը, որի քննությունը եւս ավարտվել է:
Որոշումը կհրապարակվի այսօր՝ ժամը 16:00-ին:
Հիշեցնենք՝ Արմեն Թավադյանը դեկտեմբերի 24-ին նույն կասկածանքով բերման էր ենթարկվել, ապա՝ ձերբակալվել: Այդ գիշեր նրան պատկանող բնակարանում խուզարկություն էր եղել, ինչի մասին պաշտպաններն ահազանգել էին ՄԻՊ գրասենյակ: Ավելի ուշ Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը մեր զրույցում նշել էր, որ խուզարկության համար դատարանի թույլտվություն եղել է, բայց առգրավումներ կատարվել են նաեւ թույլտվության սահմաններից դուրս. փաստաթղթերից եւ այլ ապացույցներից բացի՝ առգրավել էին դրամական միջոցներ, զարդեր: