«Սեւ ուրբաթ»-ի օրը նախորդ ուրբաթի համեմատ Երեւանում առեւտրաշրջանառությունն աճել է շուրջ 50%-ով
«Սեւ ուրբաթ»-ի ժամանակ՝ նոյեմբերի 29-ին, Երեւանում առեւտրաշրջանառությունը նախորդ ուրբաթի համեմատ աճել է մոտ 50 տոկոսով: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացավ Պետական եկամուտների կոմիտեի տրամադրած տվյալներից:
Նոյեմբերի 29-ին Երեւանում տպվել է 1 մլն 500 հազար հատ ՀԴՄ կտրոն, իսկ դրան նախորդող ուրբաթ օրը՝ նոյեմբերի 22-ին, տպվել է 1 մլն 350 հազար հատ ՀԴՄ կտրոն: Այսինքն՝ շուրջ 150 հազար կտրոն ավելի է տպվել: Շատ ավելի զգալի է այդ տպված ՀԴՄ կտրոններից ստացված դրամաշրջանառության չափը:
Նոյեմբերի 29-ին առեւտրաշրջանառությունը կազմել է 9 մլրդ 40 մլն 249 հազար 845 դրամ, իսկ նոյեմբերի 22-ին այն կազմել է 6 մլրդ 117 մլն 663 հազար 332 դրամ: Այսինքն՝ այս ուրբաթ նախորդ ուրբաթի համեմատ գրեթե 3 մլրդ դրամի չափով ավելի շատ առեւտուր է իրականացվել Երեւանում: