Ռուսական ինքնաթիռների տեղափոխումը ՀՀ ակնկալվում է 2019 թվականի վերջին 2020-ի սկզբին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Ըստ պայմանագրային պարտավորությունների՝ մենք ակնկալում ենք արտադրողների պարտավորությունների իրականացումը տարվա վերջ, հաջորդ տարվա սկիզբ»,- ասաց նախարարը:
Հարցին, թե նոր սպառազինություններ ձեռք բերելու մասով ի՞նչ ծրագրեր կան, Տոնոյանը պատասխանեց, որ նոր սպառազինություններ լինելու են. «Չեմ կարող հիմա դրա մասին խոսել, բայց ռազմական անակնկալներ են լինելու»,- հավելեց նախարարը: