Վարդգես Գասպարին դեռեւս տեղեկություն չունի՝ ոստիկանությունը պարզե՞լ է իր հանդեպ բռնություն գործադրածների, շիշ նետած անձի ինքությունը, թե՝ ոչ։
Ոստիկանությունը գտել է Գասպարիի հեռախոսը, որը, ըստ վերջինիս, երեկվա միջադեպի ժամանակ իր մոտից գողացել էին։ Վարդգես Գասպարին լրագրողների հետ զրույցում ցույց տալով իր բաճկոնի խորը գրպանը՝ ասաց, որ ուղղակի հնարավոր չէր, որ հեռախոսն ինքն իրեն դուրս գար, ընկներ․
«Տեսեք, գրպաններս բավական խորն են։ Ավելի հավանական եմ գտնում, որ դա գողացել են հենց այդ միջադեպի ժամանակ, ինչը վկայում է, որ Քոչարյանի աջակիցների մեջ կան պրոֆեսիոնալ գրպանահատներ, համենայն դեպս ինձ թվում է՝ ոչ պրոֆեսիոնալ մարդը դժվար թե էնպես գողանար, որ չնկատեի»,-ասաց Գասպարին՝ հավելելով, որ հեռախոսը գտել են դատարանի բակում։
Ըստ Վարդգես Գասպարիի՝ երեկ դատարանում փաստացի տնօրենը Քոչարյանի աջակիցներն էին, որոնք ցույց էին տալիս օրենքի կոպտագույն խախտումներ․
«Այնքան թելադրող էին, որ ոստիկանությունը եւ կարգադրիչները ենթակայի դերում էին հայտնվել, այնպես որ ուրախ եմ, որ այսօր այսքան մարդ է եկել՝ ոչ թե ինձ աջակցելու, այլ առաջին հերթին Մարտի մեկի զոհերի հարազատներին աջակցելու։ Մենք ցույց ենք տալիս, որ նրանցից մեկն ենք, բոլոր մեղավորները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն»,- եզրափակեց Գասպարին։
Ի դեպ, վերջինիս այտոսկրի վրա եւ աչքի տակ կապտուկներ կային, որոնք, ըստ երեւույթին, առաջացել էին երեկվա միջադեպի ժամանակ, երբ քոչարյանական ցուցարարները քաշքշել էին նրան, նույնիսկ շիշ էին նետել, որը դիպել էր Գասպարիի դեմքին։