Քիչ առաջ ավարտվել է «Իմ քայլը» խմբակցության փակ նիստը։ Խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, թե ինչ հարցեր են քննարկվել նիստի ժամանակ:
Մակունցի փոխանցմամբ, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել է նաեւ «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության հայտարարությունը, որի շուրջ խմբակցությունը որեւէ դիրքորոշում չի ձեւավորել, հնչել են տարբեր կարծիքներ, լսել են բոլորի կարծիքները:
Խմբակցության ղեկավարը հայտնեց, որ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ներկա է եղել քննարկմանը եւ քանի որ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական մանդատից զրկելու պահանջով ՔՈ-ն դիմել է ԱԺ նախագահին, ապա Արարատ Միրզոյանը լրացուցիչ հայտարարությամբ հանդես կգա։
Նշենք, որ խմբակցության նիստում քննարկվել է քննիչ հանձնաժողովների ստեղծման հարցը, մի շարք պատգամավորներ օրենսդրական նախաձեռնությունների հետ կապված հարցեր են ներկայացվել, անդրադարձ է եղել նաեւ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի եւ Վայոց Ձորի մարզպետի միջեւ տեղի ունեցած միջադեպին: