ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 28-29-ը կմեկնի Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննա:
Այս մասին ասված է e-gov.am հարթակում հրապարակված ՀՀ վարչապետի՝ Ավստրիա կառավարական պատվիրակություն գործուղելու մասին որոշման մեջ:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Ավստրիայի նախագահ Ալեքսանդեր Վան դեր Բելլենը ծրագրում է առանձին հանդիպումներ անցկացնել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ Վիեննայում մարտի 29-ին: Այս մասին, հղում անելով Ավստրիայի նախագահի աշխատակազմին:
Առաջին հանդիպումը ՀՀ վարչապետի հետ է նախատեսված:
Հիշեցնենք, մարտի սկզբին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտնեցին, որ նախապատրաստում են Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը: