Հայտարարությունները, թե որոշ անձինք պետությանը գումարներ են նվիրում, չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին այսօր ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Տեղեկություններ են տարածվում, թե որոշ անձինք պետությանը նվիրում են գումարներ։ Դա այդպես չէ, նրանք վերադարձնում են պետությունից վերցրած, գողացված գումարները», - հայտարարեց Ա.Վանեցյանը։
Հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի հարցին, թե դրանք կատարվում են օրենքի սահմաններում, այնպես չէ՞, Վանեցյանը դրական պատասխան տվեց:
Վանեցյանը նաեւ նշեց, որ բավականաչափ մեծ գումարներ վերադարձվելու են Հայաստանի պետական բուջե: Նրա խոսքով, տարբեր ոլորտներում 234 մլրդ դրամի շրջանառությունն այժմ ստուգվում է. «Մենք 6-7 ամիսների ընթացքում վերականգնել ենք 22 մլրդ 100 մլն դրամ, եւ վերականգնման ենթակա է եւս 10 մլրդ դրամ»:
Ի պատասխան պատգամավոր Տիգրան Կարապետյանի հարցին, Վանեցյանը հրաժարվեց կանխատեսել, թե որքան գումար կվերադարձվի պետբյուջե եւ խոստացավ, որ դրանք շատ կլինեն։
«Կանխատեսում անելը անշնորհակալ գործ է ու նաեւ պետք է հասկանանք, որ աշխատելու ենք, որ որոշ արկածախնդիրների կողմից չարաշահումների դեպքեր չլինեն»,- ասաց ԱԱԾ տնօրենը։