Հայաստանի ԱԳՆ-ն տեղյակ է, որ հայաստանյան մի շարք լրատվամիջոցների աշխատանքներն արգելափակված են Ռուսաստանի Դաշնությունում: Այս մասին այսօր լրագրողներից մեկի հարցին ի պատասխան ասաց Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը ամենօրյա կապի մեջ է ռուսական պատկան մարմինների հետ՝ խնդրին լուծում տալու ուղղությամբ: Որքան տեղյակ եմ՝ այսօրվա դրությամբ խնդիրը մասնակի լուծվել է»,- ասաց ԱԳՆ խոսնակը:
Նաղդալյանի խոսքով՝ խնդիրը նաեւ տեխնիկական է եւ քայլեր են ձեռնարկվում դրանց վերացման ուղղությամբ:
ԱԳՆ խոսնակն ասաց, որ լրատվամիջոցի աշխատանքների խափանման մասին տեղեկությունը փոխանցվել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությանը եւ խնդրեց նման խնդիր ունեցող այլ լրատվամիջոցներին փոխանցեն ԱԳՆ:
Ի դեպ, ՌԴ-ում բնակվող ՀՀ բազմաթիվ քաղաքացիներ հայտնում են, որ այս ընթացքում իրենց համար անհասանելի է նաեւ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի կայքը: Armtimes.com մուտք գործել, ըստ էության, հնարավոր չէ ՌԴ տարածքում: