Նշանակվել են 12 նախարարները, վարչապետի կաբինետն արդեն ձեւավորված է համարվում: Գեղամ Գեւորգյանը չի նշանակվել, եթե նշանակված լիներ, ապա կհրապարակվեր: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց գյուղնախարարի պաշտոնակատարի մամուլի խոսնակ Անի Սմբատյանն՝ անդրադառնալով այն տեղեկություններին, որ Գեւորգյանն ազատվել է գյուղնախարարի պաշտոնից:
Հարցին՝ եթե չի նշանակվել, դա ենթադրում է, որ նա չի շարունակելու զբաղեցնել գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնը, Անի Սմբատյանն ասաց, որ պետք է դիմել վարչապետի աշխատակազմ, որովհետեւ նշանակող մարմինը վարչապետն է: Այս հարցի շուրջ ՀԺ-ն փորձեց պարզաբանում ստանալ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյաից, սակայն, նա մեր զանգերին չպատասխանեց:
Այս պահին շրջանառվում է կառավարության կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու նախագիծը, որի համաձայն՝ 17 նախարարությունները դառնում են 12: Գյուղատնտեսության նախարարությունը միավորվում է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությանը. այն կոչվելու է տնտեսական զարգացման և գյուղատնտեսության նախարարություն:
Հիշեցնենք, որ Գեղամ Գեւորգյանը մինչ գյուղնախարարի պաշտոնը զբաղեցնելը ղեկավարում էր Գյուղատնտեսական ծրագրերի իրականացման գրասենյակը: Նա մամուլի ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց այն ժամանակ, երբ պարզվեց, որ նրա ղեկավարած գրասենյակը փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի ընտանիքին պատկանող ընկերությանը 35 հազար ԱՄՆ դոլար դրամաշնորհ է հատկացրել: