Մեզ համար անընդունելի է մարզպետների նման պարգեւավճարների տրամադրումը: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ անդրադառնալով մարզպետների կողմից հատկացված պարգեւավճարներին:
«Վեց-յոթ ամսի աշխատողները չէին կարող այդքան բարձր դրույքաչափերով պարգեւավճարներ ստանալ», - նշեց նա՝ ընդգծելով, որ քաղաքապետարանում եւս նման պարգեւատրումներ եղել են ու քաղաքապետ Հայկ Մարությանը չի ցանկացել հաշվետվություն ներկայացնել, թե որ աշխատակիցները եւ ինչքան են պարգեւատրվել:
Խմբակցության ղեկավար Գեւորգ Գորգիսյանն էլ նշեց, որ իշխող մեծամասնությունը փորձում էր արդարացնել պարգեւավճարները՝ նշելով, որ աշխատավարձերի չափերը ցածր են, ուստի դրանք արդարացված են:
«Մեր խմբակցությունը ժամանակին առաջարկում էր աշխատավարձերը բարձրացնել, որովհետեւ կոռուպցիոն ռիսկեր ստեղծող դաշտ է բացվում, երբ ղեկավարը ինքն է որոշում, թե ում պատգեւավճար հատկացնի», - ասաց նա: