Գազի սակագնի վերաբերյալ բանակցությունները շարունակվում են, բանակցությունների արդյունքնում պարզ կլինի: Այս մասին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը՝ անդրադառնալով գազի գնի բանակցություններին:
Նա նշեց, որ լավագույն արդյունքը մեզ համար գնի իջեցումը կլինի: «Սպասեք մեկ օր բանակցությունների ավարտին, կիմանաք»,-ասաց նա:
Բաղրամյանն ասաց, որ չգիտի, թե ռուսական կողմի տրամադրվածությունը ինչպիսին է: Ինչ վերաբերում է հարցին, թե հնարավո՞ր է բանակցությունների արդյունքում գազի գինը բարձրանա, նախարարն ասաց, որ չի կարծում, թե կբարձրանա գինը: «Գազի գինը, կարծում, եմ չի բարձրանա: Բանակցությունների արդյունքում պարզ կլինի, կձեւավորվի սահմանին գին, հետո նոր արդեն սպառողների համար»,-ասաց նա: