Դուք ընտրում եք գործող իշխանության հակակշիռը. Արման Բաբաջանյան
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում է: ԼՀԿ պատգամավորի թեկնածու Արման Բաբաջանյանի պնդմամբ՝  «Լուսավոր Հայաստանը» դեմոկրատական այլընտրանք է առաջիկա ձեւավորվող կառավարությանը:
«Լուսավորն, ըստ էության, միակն է այս մասնակից քաղաքական ուժերից, որը ոչ մի կապ չունի նախկին համակարգի հետ»,- նշեց Բաբաջանյանը:
Անդրադառնալով նախկին իշխանություններին՝ Բաբաջանյանը ասաց, որ իրենց կուսակցությունում հնարավոր չէ գտնել մարդ, որ երբեւէ կապ կամ որեւէ համաձայնություն է ունեցել նախկին վարչակարգի հետ:
Բաբաջանյան նաեւ նշեց, որ ամենակարեւորը ԼՀ-ն միակն է, որ առաջարկում է Հայաստանի զարգացման համար եվրոպական մոդել, եվրոպական զարգացման մոդուս: «Ի վերջո դուք ընտրում եք գործող իշխանության հակակշիռը, փոխզսպող ուժը»,- հայտարարեց Բաբաջանյանը: