Մեծ, ընդարձակ համաներում է լինելու: Մի քանի օրից ԱԺ պետաիրավական եւ մարդու իրավունքների մշտական հանձնաժողովում կքննարկվի, իսկ հետո ելույթում կհնչեցնեմ այդ թվերը: Այս մասին խորհրդարանում լրագրողներ հետ զրույցում ասաց արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը: Անդրադառնալով այն դեպքին, որ ցմահ ազատազրկվածն առաջին անգամ դատարանով արդարացվել է, նախարարն ասաց.
«Դա առաջինն է, բայց վերջինը չէ»,- ասաց նա:
Նախարարը նշեց, որ Հայաստանում ՔԿ-ների ծանրաբեռնվածության խնդիր չկա: «Այս կառավարությունը, արդարադատության նախարարությունն այս խնդիրը լուծել է: Չկա մեկը, որի համար քնելու տեղ չկա: Սա մարդասիրական քայլ է, որն անում է հանրության կողմից»:
Լրագրողի դիտարկմանը, որ համաներումը լինելու է նախընտրական շրջանում, նախարարն ասաց. «Որեւէ առնչություն չունի, իմ մտքով չի էլ անցել դա: Բացառում եմ այդ վարկածը, որ կապ ունի»: