Հայտնի գործարար Սամվել Մայրապետյանը բերվել է դատարան: Մեղադրանքը կաշառքի վերաբերյալ է: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպաններից Կարեն Բատիկյանը: Նա ասաց, որ Մայրապետյանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Մայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 38-311 հոդվածներով (կաշառքի օժանդակություն):
Այս պահին դատարանը՝ դատավոր Աննա Մաթեւոսյանի նախագահությամբ, քննում է նրան կալանավորելու քննիչի միջնորդությունը: Պաշտպանը չմանրամասնեց, թե ինչ գործի շրջանակներում ու ինչ չափի կաշառքի մասին է խոսքը: