Արդեն մեկ ժամ է՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, նախագահի վերահսկողության ծառայության նախկին ղեկավար Ֆելքիս Ցոլակյանը կառավարությունում է: Մեր տեղեկություններով՝ նա այս պահին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկում է կառավարությունում պաշտոն ստանձնելու հարցը:
Ըստ տեղեկությունների՝ նա զբաղեցնելու է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնը: Ի դեպ, Ցոլակյանը ՀՀԿ խմբակցությունից միակ պատգամավորն էր, որ Նիկոլ Փաշինյանին առաջին անգամ վարչապետ ընտրելիս կողմ քվեարկեց, իսկ ավելի ուշ հայտարարեց ՀՀԿ-ն լքելու մասին:
«Հարգելի հայրենակիցներ, ես քվեարկել եմ ժողովրդի թեկնածուի օգտին՝ իմ խղճի թելադրանքով»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր Ֆելիքս Ցոլակյանը։ Այդ օրը, հիշեցնենք, ՀՀԿ-ն դեմ քվեարկեց ՀՀ վարչապետի միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանին: