ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Փամբուխչյանն այսօր` օգոստոսի 27-ին, հանդիպել է Արմավիր-Երեւան երթուղու` գործադուլ անող վարորդների հետ եւ քննարկել խնդիրները: Փոխնախարարն այս մասին գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում` նշելով, որ նրանց բողոքի պատճառը երթուղում ապօրինի աշխատող սպիտակ համարանիշներով փոխադրողների գործունեությունն է.
«Խնդիրն այն է, որ անօրինական փոխադրումներ իրականացնողների գործունեությունը կարգավորող տեսչական մարմինը, որն այլեւս նախարարության կազմում չէ, ներկայում վերակազմավորման փուլում է եւ չի կարող համապատասխան քայլեր իրականացնել ապօրինի ուղեւորափոխադրողների նկատմամբ: Երեւան-Արմավիր երթուղին սպասարկող վարորդները գործադուլը շարունակեցին ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարարության դիմաց՝ կայանելով մեքենաները Վազգեն Սարգսյան փողոցի վրա:
Զրուցեցի «Գալակտիկա տրանս սերվիս» ՍՊԸ-ի տնօրեն Շուշանիկ Խաչատրյանի, ինչպես նաեւ վարորդների հետ եւ պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց վաղվանից շահագործել երթուղին մինչ առկա խնդիրը, ըստ օրենքի, համապատասխան մարմինների աջակցությամբ լուծում կստանա եւ կբացառենք ցանկացած տեսակի ապօրինություն»,- գրել է փոխնախարարն ու հրապարակել լուսանկարներ: