Յուրի Ջորկաեֆը պատրաստ է լրջորեն աջակցել Հայաստանին եւ հայկական ֆուտբոլին. վարչապետ
Ինչպես հատնի է, Հայաստանում են ֆուտբոլային լեգենդները: Նրանց  «Լեգենդների խաղ»-ին՝ Հարավային Ամերիկայի և Եվրոպայի աշխարհահռչակ վետերան ֆուտբոլիստների մրցավեճին երեկ ներկա է եղել նաեւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Այդ այցի շրջանակներում Հայաստանում է նաեւ Յուրի Ջորկաեֆը, որի հետ այսօր, քիչ առաջ հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու այդ մասին գրառում կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում.
«Աշխատանքային օրը սկսեցի աշխարհահռչակ հայազգի ֆուտբոլիստ, աշխարհի եւ եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Ջորկաեֆի հետ հանդիպումով։
Նա ասաց, որ ոգեշնչված է հայկական հեղափոխությամբ ու պատրաստ է լրջորեն աջակցել Հայաստանին եւ հայկական ֆուտբոլին»,-գրել է վարչապետը: