Ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու ու բանակից «Զինվորի բաժին» հանդիսացող շոգեխաշած միսը գողանալու գործերով մեղադրվող, ՀՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր, Երկրապահ կամավորների միության նախագահ, կալանավորված Մանվել Գրիգորյանի փաստաբան Լեւոն Բաղդասարյանը կարծում է, որ իր վստահորդը չպետք է գտնվի անազատության մեջ:
Նրա խոսքով, պետական մարմինները, հաշվի չառնելով Մանվել Գրիգորյանի հիվանդությունները, նրան կալանքի տակ են վերցրել: «Սա միջազգային նորմերով որակվում է որպես անմարդկային, ծանր հանցագործություն»,- այսօր կայացած ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Գրիգորյանի փաստաբան Լեւոն Բաղդասարյանը՝ իր խոսքն ուղղելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին: Նրա խոսքով, Փաշինյանը պետք է ներողություն խնդրի Մանվել Գրիգորյանից:
Փաստաբանը նման կտրուկ պահանջ ներկայացրեց՝ հղում կատարելով կանխակալ վերաբերմունքի եւ զրպարտության թեզերին: Նրա խոսքով, Փաշինյանը կանխակալ վերաբերմունք է ցուցաբերել Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ: Այնուհետեւ Լեւոն Բաղդասարյանը ներկայացրեց Փաշինյանին ուղղված բաց նամակը, որում նա ուշադրություն է հրավիրում այն փաստի վրա, որ վարչապետի ցանկացած հայտարարություն շատերի կողմից ընկալվում է որպես 100%-անոց ճշմարտություն։
Նրա խոսքով` մարդը մեղադրվում է ծանր հանցագործության մեջ, եւ այդ մասին հրապարակավ հայտարարում է պետության առաջին դեմքը, Հայաստանում նման աղմկահարույց գործով չի կարող արդար դատ լինել։ «Վարչապետի հայտարարությունից հետո լայն զանգվածներն ատելությամբ են լցվել Գրիգորյանի եւ նրա ընտանիքի նկատմամբ։ Համացանցը լցվել է նրա եւ նույնիսկ նրա փաստաբանների հետ հաշվեհարդարի տեսնելու կոչերով»,- նշեց նա։