Գագիկ Ծառուկյանը չի մասնակցում Մանվել Գրիգորյանին մանդատից զրկելու նիստին
Ծառուկյան խմբակցությունը միաձայն կողմ է լինելու Մանվել Գրիգորյանին մանդատից զրկելու հարցին: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Բացահայտումներ լինելու են, եւ մենք ստանալու ենք բոլոր հարցերի պատասխանները: Ինչպե՞ս եղավ, որ օգնությունը հայտնվեց շարքային դավաճանի տանը»,- ասաց պատգամավորը:
ՀԺ-ի հարցին՝ խմբակցության բոլո՞ր պատգամավորներն են գալու, Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց, որ կա երկու հարգելի բացակա: Մեր ճշտող հարցին՝ Գագիկ Ծառուկյանն էլ է ներկա լինելո՞ւ, Զոհրաբյանն ասաց.
«Պարոն Ծառուկյանն այսօր պետք է գար, որովհետեւ տեղյակ չէ, որ քննարկվելու է այդ հարցը, բայց հաշվի առնելով այն, որ Մանվել Գրիգորյանը Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ իրեն պահել է ամենավերջին էժանագին խուլիգանի նման, իսկ պարոն Ծառուկյանը չի կարող իջնել այդ մակարդակին: Պարոն Ծառուկյանի այստեղ ներկայությունը կարող էր այլ կերպ մեկնաբանվեր հանրության կողմից: Ծառուկյանը, որպես ուժեղ մարդ, այսօր ներկա չի լինի, բայց այն՝ ինչ մենք ասում ենք, Ծառուկյան խմբակցության դիրքորոշումն է»,- ասաց նա:
Նշենք, որ 2015 թվականին տեղի ունեցած ՀՀԿ խորհրդի փետրվարյան հայտնի նիստի ժամանակ Մանվել Գրիգորյանը եւս կոշտ կարծիք էր հայտնել Ծառուկյանի մասին: