Հիմա ԵԼՔ-ում որեւէ տարաձայնություն չկա. Էդմոն Մարուքյանը՝ նախկին լարվածության մասին
ԱԺ-ում ԵԼՔ-ի պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը՝ պատասխանելով ՀԺ-ի հարցին, թե՝ նոր ձեւավորվելիք կառավարությունում իր գործունեությունը որտե՞ղ է տեսնում, ասաց. «Մենք չենք ունեցել նման քննարկում»:
Մեր մյուս հարցին, թե՝ ԵԼՔ-ը կրկին դաշինքով արտահերթ ընտրությունների կգնա՞, թե՞ առանձին, Մարուքյանը պատասխանեց, որ չկա նման քննարկում:
ՀԺ-ի այն հարցին էլ՝ ԵԼՔ-ում տարաձայնությունները հարթվե՞ցին, նա պատասխանեց, որ ԵԼՔ-ում չկա տարաձայնություն:
«Կային սկզբունքային որոշ հարցեր, քննարկումներ, հիմա որեւէ տարաձայնություն չկա: Նոր իրողություն է, նոր իրավիճակ է, իրականացվեց թավշյա հեղափոխություն, որն իր արդյունքներին պետք է հասնի, արձանագրվի վերջապես եւ կանգնենք բոլորով, աջակցենք հեղափոխության կապիտալիզացիային եւ նյութականացմանը՝ հանուն երկրի փոփոխությունների»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ԵԼՔ-ում ներքին լարվածություն եւ անհամաձայնություն կար՝ փողոցային պայքարի դուրս գալու մասին: Երկրում իրավիճակն այն այնքան վատացավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր թիմով դուրս եկավ Սերժ Սարգսյանի եւ նրա համակարգի դեմ պայքարելու: