Շարունակվում է Նիկոլ Փաշինյանի եւ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորների հանդիպումը: Փաշինյանը հանդես եկավ ելույթի խոսքով եւ նշեց, որ հանդիպում են ոչ սովորական պայմաններում եւ ՀՀ-ում արձանագրված է քաղաքական ճգնաժամ:
«ՀՀ-ում վերջին տաս օրվա ընթացքում բուռն իրադարձություններ են տեղի ունեցել եւ հիմա իրավիճակը գնահատելով ուզում եմ ասել, որ ուրախ եմ, որ ներքաղաքական ճգնաժամը քննարկումների միջոցով հաղթահարելու հնարավորություն կա: Մենք տրամադրված ենք ամբողջական օգտագործել քննարկման այդ հնարավորությունը»,- ասաց Փաշինյանը եւ նշեց, որ համաժողովրդական շարժումը մեծ դրական էներգիա է կուտակվել եւ պետք է այն ծառայի ՀՀ-ի եւ հայ ժողովրդի ապագային:
«Հասկանալի է, որ այս ընթացքում որոշակի լարվածություններ են առաջացել, եւ ուրախ եմ, որ այդ լարվածությունները չեն խանգարում նման քննարկումներ ունենալ, հասկանալի լինել, ներկայացնել տեսակետները: Այսպիսի խնդիր ենք դնում, մեր խնդիրն է, ՀՀ-ում փակել ներքաղաքական թշնամանքի էջը եւ հաստատել համերաշխության մթնոլորտ, օրենքի եւ իրավունքի վրա հիմնված: Եթե հաջողվի միասնական ուժերով այդ մթնոլորտը հաստատել, նաեւ ՀՀԿ-ն ունի հնարավորություն նպաստելու այդ մթնոլորտի հաստատմանը,- ասաց նա:
Փաշինյանը նշեց, որ չպետք է լինեն հաղթողներ եւ պարտվածներ, այլ պետք է լինի համազգային հաղթանակ: Ըստ նրա՝ այս պրոցեսը ներգրավել է ոչ միայն ՀՀ մեծ մասին, այլ Սփյուռքի մեծ մասին:
«Ամենամեծ գործընթացը, որը պետք է լինի ապագայի նկատմամբ հաղթանակն է: Պետք է արձանագրել ՀՀ-ի ժողովրդի հաղթանակը, որը չի նշանակի որեւէ մեկի պարտություն»,- ասաց նա: