ՀՀԿ նիստից հետո խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը նշեց, որ դիմել են ՀՀ նախագահին, որպեսզի քաղաքական ուժերին քաղաքական երկխոսության հրավիրի։ Հարցին` վարչապետի թեկնածուն ՀՀԿ-ական կլինի՞, նա պատասխանեց.«Երբ այդ քաղաքական երկխոսությունները կլինեն մենք որոշում կկայացնենք, դեռ որոշում չենք կայացրել»:
Վահրամ Բաղդասարյանը չի կարծում, որ ՀՀԿ-ականներ կլինեն, որ կողմ կքվեարկեն Փաշինյանին: «Հանրապետականը միասնական է, երբ որոշում կայցնենք դրա մասին կխոսենք»։
Անդրադառնալով Փաշինյանի առաջարկած ժողովրդի թեկնածուին` նա ասաց, որ ժողովրդի թեկնածուն հարաբերական հասկացություն է, իրենք շարժվելու են Սահմանադրությամբ: Հարցին էլ՝ արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանը նույն դերակատարությունն ունի, նա պատասխանեց, որ Սերժ Սարգսյանը որեւէ գործընթացի չի խառնվում եւ չի էլ ցանկանում այս թեմաներում լինել:
«Կա վարչապետի պաշտոնակատար, ով նախագահի հետ որոշումները կայացնում է»,- ընդգծեց նա: Ճշտող հարցին` արդյո՞ք նա ամբողջովին մեկուսացել է այս գործընթացներից, Բաղդասարյանը պատասխանեց.
«Իր հրաժարականով նա ամեն ինչ ասեց»: Անդրադառնալով Ծառուկյան դաշինքի` շարժմանը միանալուն նա ասաց, որ այդ հարցը պետք է ուղղեն Ծառուկյան խմբակցությանը, ապա ավելացրեց, որ այդ հարցն էլ կքննարկեն:
Մեր հարցին՝ հնարավո՞ր է, որ Սերժ Սարգսյանը հրաժարվի նաեւ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնից, Բաղդասարյանն ասաց, որ կքննարկեն: Մեր հարցին՝ օրակարգում կա՞ այդ հարցը, պատասխանեց՝ այո: