Ցուցարարներին ոստիկանները «պատանդ» են վերցրել (տեսանյութ ոստիկանական մեքենայից) թարմացված
18:52-Վալերի Օսիպյանը լրագրողներին տեղեկացրեց, որ ակտիվիստներիմն բերման չեն ենթարկել: «Բերման չենք ենթարկել, հեռացրել»,- ասաց Օսիպյանը եւ չնշեց, թե որտեղ են նրանք:
Քիչ առաջ ակտիվիստներից մեկը զանգահարել է իր ընկերներին եւ տեղեկացրել են, որ իրենք բերման ենթարկված չեն եւ գտնվում են ոստիկանական մեքենայում:
18:42-Այս պահին Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը մոտեցավ նստացույցի մասնակիցներին եւ տեղեկացրեց, որ նրանց գործողությունները հակաօրինակ են: Փոխոստիկանապետը նշեց, որ խանգարում են երթեւեկությանը, եթե չդադարեցնեն ակցիան, ապա ոստիկանները կդիմեն համապատասխան քայլերի: Օսիպյանը ցուցարարներին մի քանի րոպե ժամանակ տվեց, իսկ լրագրողներին տեղեկացրեց, որ գործողություններ են կիրառելու: Հայտարարությունից քիչ անց ոստիկանները նրանց բերման ենթարկեցին:
#Մերժիր Սերժին եւ #ԻմՔայլը նախաձեռնության անդամները քիչ առաջ Ֆրանսիայի հրապարակում՝ Բաղրամյան պողոտայի սկզբնամասում վրան էին տեղադրել եւ մտել մեջը: Այս կերպ նրանք եւս մեկ անգամ ցույց են տվել, որ դեմ են Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալուն: Ցուցարարները թվով վեցն են: Ոստիկանները հեռացրել են վրանը եւ այն պատառոտել:
Ցուցարարները հիմա կիսով չափ փակել են Բաղրամյան պողոտայի սկզբնամասի երթեւեկելի մի հատվածը: Բողոքի ակցիան շարունակվում է: Ակցիայի մասնակիցները նշում են, որ իրենց վրանը հետ են վերցնելու: