«Մանչեստեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ստիպված է խաղադաշտ դուրս բերում ՀՀ հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանին: Նման եզրակացություն է ներկայացնում բրիտանական The Independent-ը: Ծավալուն վերլուծականում նշվում է, որ կիսապաշտպանը լավ ցուցանիշներ է ունեցել միայն մրցաշրջանի սկզբում, երբ 3 խաղում կարողացավ 5 գոլային փոխանցում կատարել: Այլ մրցաշարերում նա աչքի է ընկել միայն Չեմպիոնների լիգայի ընթացիկ մրցաշրջանի խմբային փուլի ԲԿՄԱ-ի դեմ խաղում. գոլ է խփել ու գոլային փոխանցում կատարել: Ըստ հեղինակի՝ ճիշտ կլինի որոշ ժամանակ Մխիթարյանին թողնել պահեստայինների նստարանին, սակայն այդ պարագայում էլ նրան հարմար փոխարինող չկա:
«Ո՞վ պետք է փոխարինի նրան: Խուան Մատան էլ ավելի վատ մրցաշրջան է անցկացնում: Այս մրցաշրջանում իսպանացին ընդամենը 1 անգամ է գոլ խփել, իսկ գոլային փոխանցում դեռ չի կատարել: Ջեսի Լինգարդը կարող է գրավել նրա տեղը, սակայն «Հադերսֆիլդի» դեմ խաղում, որում ՄՅՈՒ-ն պարտվեց, նա չտպավորեց: Մնացած մյուս տարբերակներն էլ հարմար չեն»,- գրված է The Independent-ում:
Իր ոչ արդյունավետ հանդիպումների պատճառով Մխիթարյանն աստիճանաբար ավելի ու ավելի քիչ ժամանակ է անցկացնում խաղադաշտում: Եթե մրցաշրջանի սկզբում փոխարինվում էր 80-րդ րոպեից հետո, ապա հիմա Մոուրինյոն նրան մոտ 1 ժամ՝ մի փոքր ավելի է վստահում: