Հայաստանի Ազային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվում է 2018 թվականի բյուջեն: Քննարկումն անցնում է քիչ պատգամավորներով: ԲՀԿ-ական Նաիրա Զորհաբյանի կողմից գլխավորվող եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովում ներկա են միայն «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները, նրանք են ակտիվորեն հարցեր տալիս, ելույթներ ունենում: Զարմանալի է, որ ՀՀԿ-ից ներկա է միայն Միհրան Հակոբյանը, ՀՅԴ-ից ներկայացուցիչ չկա, իսկ «Ելք» դաշինքից միայն եկել է Գեւորգ Գորգիսյանը:
Զեկուցողները ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանն ու արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն են: Վերջինս եւս ներկա չէ: Հրավիրվածներից ներկա չեն ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը, փոխվարչապետ Վաչե Գաբիրելյանը:
Տպավորություն է, որ ՀՀԿ-ականները բոյկոտում են Նաիրա Զորհաբյանի նիստը, քանի որ երեկ եւ մյուս օրերի քննարկումներին, երբ հանձնաժողովի նախագահները ՀՀԿ-ականներն էին, կուսակիցները գալիս, «թեւ, թիկունք» էին լինում միմյանց: