ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը քիչ առաջ «Ելք» խմբակցությունում հանդիպել է խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հետ, իսկ ՀՀԿ խմբակցությունում՝ Արտաշես Գեղամյանի: Շարմազանովն անդրադառնալով Փաշինյանի եւ Գեղամյանի վիճաբանությանը՝ նշեց.
«Ցանկացած ոչ կոռեկտ պահվածք խորհրդարանում՝ դահլիճից ներս կամ դուրս անընդունելի եմ համարում: Անկախ նրանից ընդդիմադիր են, թե իշխանական չեմ ընդունում բռունցքներով հարցեր լուծելը, անձնական վիրավորանք հնչեցնելը»,- ասաց Շարմազանովը եւ հրաժարվեց մեկնաբանել, թե Փաշինյանի եւ Գեղամյանի հետ ինչ հարցեր են քննարկել:
Հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արտաշես Գեղամյանի միջեւ տեղի ունեցած միջադեպին ականատեսներ են եղել եւ տեսել են, թե ինչպես է Գեղամյանը հարվածում Փաշինյանին, Շարմազանովն ասաց.
«Ես չգիտեմ կռվել են, թե՝ ոչ: Երկու հասուն մարդիկ զրուցել են: Ես դատավոր չեմ եւ չեմ պատրաստվում հրապարակել այն ինչը խոսել եմ պարոն Փաշինյանի եւ պարոն Գեղամյանի հետ: Յուրաքանչյուր խմբակցություն իրավունք ունի դիմելու էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելուն: Դա իրենց իրավունքն է, չեմ մեկնաբանում»,- նշեց Շարմազանովը, երբ տեղեկացավ, որ «Ելքը» պատրաստվում է այս միջադեպով դիմելու են էթիկայի հանձնաժողով ստեղծելուն:
ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը չի ընդունում լրագրողների այն դիտարկումը, թե սկանդալների կենտրոնում միշտ ՀՀԿ պատգամավորներն են: Վերջինս նշեց, որ որոշ դրվագներ չի կարելի վերագրել բոլորին: