Էջմիածնում կրակոցներից սպանված երկրորդ տղամարդը երեք տղա ուներ. նա Տուպիկ Կարենի ընկերն էր
Երեկ երեկոյան Էջմիածնում հնչած կրակոցների հետեւանքով սպանված 36-ամյա Լեւոն Ավետիսյանն Արմավիրի մարզի Արեւշատ գյուղի բնակիչ էր:
Մեր զրույցում գյուղապետ Սուսաննա Գեւորգյանն ասաց, որ Ավետիսյանն ամուսնացած էր, երեք տղա ուներ:  «Փոքրը երեք տարեկան է, մեծը՝ 15: Ծնողների հետ են ապրում, շատ լավ կին ունի, թե ոնց է պատահել չեմ պատկերացնում, ուղեղիս մեջ չի տեղավորվում»,- ասաց Գեւորգյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ Լեւոն Ավետիսյանն աշխատել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում որպես հերթափոխի պետ, հետագայում, սակայն ինչ-ինչ պատճառներով դուրս է եկել աշխատանքից: Հարցին, թե քրեական հեղինակությունների հետ շփում ունեցե՞լ է, Արեւշատի գյուղապետն ասաց, որ չգիտի նման անձանց հետ շփում ունեցել է, թե՝ ոչ: «Ինքը խելոք էր, ոչ մի վատ բան չեմ նկատել: Ուղղակի ինքը Էջմիածնի տուպիկ Կարենի (Խոսքը նույն օրը սպանված Կարեն Դավթյանի մասին է,-հեղ.) հետ էր շփվում, իրա հետ շատ մոտ էին»,- ասաց նա: Գեւորգյանն ասաց, որ դեպքից տեղեկացել է առավոտյան, սակայն մանրամասներին չի տիրապետում:
Գյուղապետը ճանաչում էր նաեւ սպանված Կարեն Դավթյանին. վերջինս Էջմիածին քաղաքից էր, ամուսնացած էր:
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան՝ ժամը 00:20-ի սահմաններում, կրակոցներ են հնչել Վաղարշապատում. կրակոցները հնչել են Տոյոտա մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որի մեջ եղել են վարորդ Լեւոն Ավետիսյանը եւ 44-ամյա Կարեն Դավթյանը: Վերջինս Էջմիածնում հայտնի է որպես «Տուպիկ» Կարեն. նա քրեական հեղինակություն Արտյոմ Կանեւսկու ընկերն է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի եւ 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: