Անհամաչափ ուժ կիրառած որեւէ ոստիկան չի ազատվել աշխատանքից. փոխոստիկանապետ
«Մենք չենք կարող ասել՝ միջադեպ եղել է, թե՝ ոչ, իհարկե, ահազանգ եղել է: Նյութեր են նախապատրաստվում, կատարվում է ծառայողական քննություն տեսչությունում, նյութերը կուղարկվեն հատուկ քննչական ծառայություն»,- այս մասին ԱԺ-ի մշտական հանձնաժողովներում տեղի ունեցող համատեղ նիստում ասաց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Անուբախ Համբարյանը՝ պատասխանելով «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանի այն հարցին, թե ի՞նչ է իրականացնում ոստիկանությունը դատարանի նկուղում կալանավորներին բռնության ենթարկելու փաստով:
Մանե Թանդիլյանը փոխոստիկանապետից նաեւ հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ պատիժ են ստացել այն ոստիկանները, որոնք 2016 թվականի հուլիսին «Սասնա ծռեր» խմբի կողմից ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրավելուց հետո լրագրողների եւ ցուցարարների նկատմամբ անհամաչափ ուշ են կիրառել: «Այո, այն ժամանակ էլ է կատարվել ծառայողական քննություն: Գործով զբաղվել է հատուկ քննչական ծառայությունը, իսկ մեզ մոտ 7 մարդ ենթարկվել է կարգապահական պատասխանատվության»,- ասաց Անուբախ Համբարյանը:
Պատգամավորի ճշգրտող հարցին ի պատասխան էլ փոխոստիկանապետն ասաց, որ պաշտոնից ազատում չի եղել, եղել են կոչումի իջեցման, նկատողության եւ խիստ նկատողության դեպքեր: