ՀՀ կենտրոնական բանկը հրապարակել է փոխարժեքների նոր տվյալներ:
ՀՀ բանկերում արտարժույթի փոխարժեքն ունի հետևյալ պատկերը.
Ապրիլի 20-ի դրությամբ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 387.21 դրամ՝ նվազելով 0.45 դրամով:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 426.00 դրամ (նվազել է 3.19 դրամով):
Ապրիլի 10-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 388.24 դրամ՝ նվազելով 0.19 դրամով:
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 388.40 դրամ՝ նվազելով 0.39 դրամով:
Մարտի 7-ի դրությամբ՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 388.60 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 0.11 դրամով:
Ռուսական ռուբլու փոխարժեքը 5.16 դրամ է (աճել է 0.01 դրամով)։
Կազմված փաստաթղթերը և 16-ամյա պատանին ներկայացվել են Դիլիջանի քննչական բաժին:
Մարտի 3-ի տվյալներով՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 388.17 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.78 դրամով:
ՀՀ կենտրոնական բանկը հրապարակել է նոր փոխարժեքներ:
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 389.01 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.33 դրամով:
Ռուսական ռուբլու փոխարժեքը նախորդ օրավ համեմատությամբ չի փոխվել
ՀՀ կենտրոնական բանկը հրապարակել է նոր փոխարժեքներ։
Փետրվարի 14-ի տվյալներով՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 394.10 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.59 դրամով:
Փետրվարի 13-ի տվյալներով՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 394.69 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.55 դրամով:
Եվրոն գնվում է նվազագույնը 418, առավելագույնը՝ 428 դրամով։ Եվրոն նվազագույնը վաճառվում է 435 դրամով, առավելագույնը՝ 446 դրամով
ՀՀ կենտրոնական բանկը սահմանել է նոր փոխարժեքներ:
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 404.80 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճելով 0.06 դրամով:
ՀՀ կենտրոնական բանկը հրապարակել է նոր փոխարժեքներ: Հուլիսի 25-ի տվյալներով՝ ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը կազմել է 411.32 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 1.78 դրամով:
Այս մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Տնտեսագետը ընդգծում է՝ եթե կա տեսակետ, թե այս փոփոխությունից հետո ՌԴ-ում հնարավոր է հայկական դրամով առևտուր անել, սխալ տեղեկություն է:
ՀՀ կենտրոնական բանկը հրապարակել է նոր փոխարժեքներ
Քթոյանը վստահեցնում է՝ այս ամենը կարճ է տևելու, քանի որ կտրուկ փոփոխությանը շուկան աստիճանաբար սովորելու է:
Կենտրոնական բանկի տվյալներով՝ հունիսի 8-ին դոլարի միջին փոխարժեքը կազմել է 433.87 դրամ:
«Յանդեքս»-ն ակնկալում է սպառողական ծախսերի կրճատում, հնարավոր է նաև կրճատել ապրանքների քանակն ու տեսականին։
Նրա կարծիքով՝ ավելի վաղ տեխնիկական խնդիրներ կային, դրա համար է, որ այս գործողությունը հիմա է կատարվում:
Ռուսաստանի նկատմամբ սահմանափակումները ՀՀ-ի ֆինանսատնտեսական վիճակի վրա Թավադյանը գնահատում է և՛ լավ, և՛ վատ:
ՀՀ 4-րդ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով է ներկայացրել գույքի, եկամուտների և ծախսերի հայտարարագիրը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ անբարյացակամ երկրների հետ գազային պայմանագրերի ապագա փոփոխությունները կազդեն միայն վճարման արժույթի վրա. այն կփոխվի ռուսական ռուբլու։
Վերջին օրերին հայկական դրամը ևս սկսել է արժեզրկվել մյուս հիմնական արտարժույթների՝ դոլարի, եվրոյի, բրիտանական ֆունտի նկատմամբ։
Նշվում է, որ սահմանափակումները տարածվում են առանց բանկային հաշիվ բացելու փոխանցումների և ՌԴ քաղաքացիների հաշիվներից փոխանցումների վրա:
Ռուսական ռուբլու՝ վերջին օրերին գրանցած աննախադեպ գնանկումից հետո այսօրվա պատկերից պարզ է դառնում, որ փոխարժեքը փոքր-ինչ արժևորվել է:
Արժեքը կտրուկ իջնում էր ժամերի տարբերությամբ, ու թեև օրվա երկրորդ կեսին ռուբլին փոքր-ինչ արժևորվեց, սակայն այսօրվա փոխարժեքը շարունակում է մնալ չափազանց ցածր:
Արժեքը կտրուկ իջնում է ժամերի տարբերությամբ:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կենտրոնական բանկից:
Այս մասին հայտնում է ՀՀ կենտրոնական բանկը:
Այս մասին տեղեկացնում է Կենտրոնական բանկը: