ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է արել՝ անդրադառնալով նախկին պատգամավոր և Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի գույքերի և դրամական միջոցների մասին դատախազության հրապարակմանը:
«Ոչ վաղ անցյալում Վահե Հակոբյանը եղել է Սյունիքի մարզպետը, 2018 թվականից հետո էլ՝ «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր, արմատական ընդդիմադիր:
2020 թվականի պատերազմից հետո օգտվելով երկրում ստեղծված վիճակից՝ փորձում էր Սյունիքը դարձնել պետության դեմ պայքարի օջախ և պառակտել երկիրը:
Ներկայումս ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայց է ներկայացրել՝ Վ. Հակոբյանից բռնագանձելու՝
Ահա թե ինչու էր Վահե Հակոբյանն արմատական ընդդիմադիր դարձել և կատաղի պայքար մղում պետության դեմ. գիտեր, որ երկրից և ժողովրդից թալանածը հետ պիտի տար, գիտեր, որ պետությունը մեխանիզմներ է ստեղծում, որով բոլոր գողոնները մի օր վերադարձվելու են:
Այսօր էլ հանուն գողացածը պահելու միավորվում են տեղական և ոչ տեղական օլիգարխիաների ներկայացուցիչներ, որոնք, մեծ գումարներ ծախսելով, փորձելու են վերջին ճակատամարտը տալ հայոց պետականության դեմ՝ մի վերջին անգամ հույս փայփայելով, որ կարող են մոլորեցնել կամ խաբել հայ ժողովրդին»,- գրել է Խաչատրյանը: