Ոստիկանության Արտաշատի բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և բացատրական աշխատանքի արդյունքում ապրիլի 20-ին՝ ժամը 9:30-ին, Արտաշատի բաժին է ներկայացել 1963 թ. ծնված Գարեգին Բ.-ն, որը ապրիլի 17-ից ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասի մեղադրանքով:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը: Գարեգին Բ.-ն ներկայացվել է ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:
Նշենք, որ հիշյալ Գարեգին Բ.-ն այն տղամարդն է, որը ապրիլի 14-ին Երևանի թիվ 54 երթուղին սպասարկող «Գազել»-ում սպանություն էր կատարել:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 54 համարի երթուղայինի վարորդը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում պատմել էր՝ երթուղայինում դիմակ կրելու պատճառով վիճաբանություն էր սկսվել երկու տղամարդկանց միջեւ: Ու մինչ ինքը կկանգնեցներ երթուղայինը՝ Պարոնյան փողոցում դեպքն արդեն տեղի էր ունեցել: