ՀՀ ԱԺ պատագամավոր Արման Բաբաջանյանն ահազանգել է, որ իր դեմ արշավ է սկսվել, ռուսական տելեգրամ ալիքներում ակտիվորեն տարածվում է իր տան հասցեն:
Երեկոյան գրառում կատարելով այս մասին՝ պատգամավորը նշել է, որ տանն է, իր հետ ամեն ինչ կարգին է: Անհանգստանալու կարիք չկա:
«Ռուսական հեռախոսահամարներից տարբեր հավելվածներով շարունակում եմ ստանալ սպառնալից նամակներ:
Այս ամենի մասին ավելի վաղ խոսել եմ ՄԻՊ Արման Թաթոյանի և ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանի հետ»,- գրել է նա:
Բաբաջանյանի ահազանգերին անդրադարձել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը՝ հայտնելով, որ Բաբաջանյանը սպառնալիքների մասին հայտնել է նաև ՄԻՊ-ին:
«Հաշվի առնելով, որ դիմում-ահազանգը վերաբերում է նախևառաջ պատգամավորի կյանքի, հոգեկան ու ֆիզիկական անձեռնմխելիության իրավունքներին՝ դրա հիման վրա նախաձեռնվել է գրավոր ընթացակարգ, և Արման Բաբաջանյանի ահազանգի հանգամանքները պաշտոնական գրությամբ ուղարկել են ՀՀ Ոստիկանություն:
Ինչպես պահանջում է օրենքը, Մարդու իրավունքների պաշտպանի ուշադրության ներքո կլինեն ոստիկանության գործողությունները՝ կապված Արման Բաբաջանյանի կյանքի, առողջության ու անվտանգության ապահովման հետ»,- նշված է ՄԻՊ հաղորդագրության մեջ: