ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ պատրաստության գլխավոր վարչության պետ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել:
Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում հաստատել է Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը: Վերջինս, սակայն, հարուցված քրեական գործի, մեղադրանքի բովանդակության վերաբերյալ հավելյալ տեղեկատվություն չփոխանցեց՝ ելնելով նախաքննության տվյալների գաղտնիությունից:
ԳՇ պետի տեղակալը Անդրանիկ Մակարյանը, չլսելով մեր հարցը, ասաց, որ խիստ զբաղված է եւ անջատեց հեռախոսը: