Քիչ առաջ Վերաքննիչ քրեական դատարանը ազատ արձակեց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանին՝ բավարարելով պաշտպանների վերաքննիչ բողոքը:
«Վերաքննիչ քրեական դատարանը արձանագրել է, որ Արա Սաղաթելյանին առաջադրված մեղադրանքի որևէ հոդվածով հիմնավոր կասկած առկա չէ»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սաղաթելյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Արա Սաղաթելյանին ԱԱԾ-ն բերման էր ենթարկվել փետրվարի 19-ին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3 հոդվածներով` ազգային թշնամանք տարածելու կոչերի համար, տարբեր շերտերի նկատմամբ թշնամանք հարուցելու, ռազմական դրության ժամանակ տեղեկատվության տարածման կանոնների խախտման համար:
Ավելի ուշ ԱԱԾ-ն ձերբակալել էր Սաղաթելյանին:
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը փետրվարի 22-ին բավարարել էր ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու ԱԱԾ միջնորդությունը: