Աշխատանքային խումբ կստեղծվի, որը կիրականացնի ԶՈՒ բարեփոխումների հայեցակարգի ձեւավորումը. վարչապետ
Այսօր ես մտադիր եմ ստորագրել որոշում՝ պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ, աշխատանքային խումբ ձեւավորելու վերաբերյալ, որը կիրականացնի զինված ուժերի բարեփոխումների հայեցակարգի, ճանապարհային քարտեզի ժամանակացույցի ձեւավորումը: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Նոյեմբերի 18-ին իմ հրապարակած ճանապարհային քարտեզի 8-րդ կետի ձեւակերպումը հետեւյալն է՝ զինված ուժերի բարեփոխումների ծրագրի հաստատում եւ բարեփոխումների մեկնարկ: Վերջին ամիսներին մենք այս թեմայով ինտենսիվ քննարկումներ ենք ունեցել, որոշակի նախնական եզրակացությունների ենք եկել եւ, ըստ էության, ձեւակերպել ենք օրակարգ, թե ինչպես ու ինչպիսի ձեւաչափերում պետք է իրականացվի զինված ուժերի բարեփոխումը»,- ասաց վարչապետը:
Նա առանձնահատուկ ընդգծեց, որ այս գործընթացում մտադիր են է՛լ ավելի սերտ համագործակցություն հաստատել մեր անվտանգային թիվ 1 գործընկերոջ՝ Ռուսաստանի Դաշնության հետ եւ համոզված են, որ այս գործընթացի արդյունքում այդ համագործակցությունը կդառնա ավելի արդյունավետ անվտանգային ոլորտում, ռազմական համագործակցության ոլորտում եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության ոլորտում:
«Հույս ունեմ, որ մինչեւ ճանապարհային քարտեզի ամփոփման ամսաթիվը մենք այս հայեցակարգային աշխատանքի առնվազն մեծ մասը իրականություն կդարձնենք ու գործնականում արդեն կսկսենք ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ի կատար ածումը, որոշումների իրագործումը»,- նշեց վարչապետը: