Լեռնային Ղարաբաղում՝ ադրբեջանական վերահսկողությանն անցած Ջաբրայիլի շրջանում, հակատանկային ականի վրա ադրբեջանական մեքենա է պայթել: Տարածքում հայտնաբերվել է վարորդի՝ 33-ամյա Իլգար Ահմեդովի դին, նրա հետ եղած եւս երկու տղամարդու վիճակի մասին տեղեկություններ չկան, նրանց որոնում են:
Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հավելելով, որ նրանց որոնում էին փետրվարի 4-ից: Անհետանալու մասին ոստիկանություն էր ահազանգել վարորդի ընկերներից մեկի՝ Մահման Գուլիեւի եղբայրն ու նշել, որ 3 տղաները մեքենայով դուրս են եկել փետրվարի 4-ին, ու նրանցից տեղեկություններ չկան: Երեկ՝ փետրվարի 7-ին, հայտնի է դարձել Ջաբրայիլում ականի վրա մեքենայի պայթելու մասին, այն եղել է հենց որոնվող մեքենան: