Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Մի տղամարդ զինված մտել է Արաբկիր վարչական շրջանի Սունդուկյան 64 հասցեում գործող «ԱԿԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկ», զենքը պահել աշխատակցուհու վրա ու հափշտակել մոտ 2 մլն 500 հազար դրամ և դիմել փախուստի:
Այս մասին գրում է shamshyan.com-ը: Ըստ աղբյուրի՝ տղամարդը չի հասցրել փախչել, քանի որ «Ակբա բանկ»-ի Արաբկիրի մասնաճյուղի կառավարիչն ու բանկի անվտանգության աշխատակիցը նրան հետապնդել և դրսում վնասազերծել են:
Այս պահին տեղում աշխատում են նաև Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի քննիչները: