«Այդպես էլ չհասկացա՝ ինչ մեղք եմ գործել»․ մեղադրանք է առաջադրվել նաև Գառնիկ Իսագուլյանին
«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225․1-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ oրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ դիտավորությամբ հավաք կազմակերպելու եւ անցկացնելու համար։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը։
Լրագրողների հետ զրույցում Իսագուլյանն ասաց, որ օգտվել է լռելու իր իրավունքից եւ ցուցմուք չի տվել․ «Երբ քեզ մեղքը պարզ չէ, չեն կարողանում բացատրել, թե ինչի համար են սա անում․․․ Քննիչը շատ բարեկիրթ, բարի մոտեցում ուներ, հասկանում ես, որ նրանց էլ են պարտադրել: Հայտնվել են մի իրավիճակում, երբ կա պատվեր եւ աշխատանքից ելնելով՝ փորձում են ինչ-որ թղթեր լրացնել»։
Իսագուլյանը նշեց, որ, նախաքննական գաղտնիքից ելնելով, շատ մանրամասներ ասել չի կարող, բայց այն, ինչ տեղի է ունենում, իր որակմամբ՝ աբսուրդ է․ «Այդպես էլ չհասկացա, թե ինչ մեղք եմ գործել, ռազմական դրության ժամանակ խախտել եմ մի քանի որոշումներ, բնականաբար, կբողոքարկենք»։
Հիշեցնենք՝ այսօր մեղադրանք է առաջադրվել նաեւ Արսեն Բաբայանին, Գեղամ Մանուկյանին, Արթուր Ղազինյանին եւ Էդուարդ Շարմազանովին։