Հակառակորդը Արցախի ուղղությամբ հարձակում է սկսել. Պաշտպանության բանակը հաջողությամբ դիմակայում է հարձակմանը. վարչապետ
Պաշտպանության բանակը հաջողությամբ դիմակայում է հարձակմանը։
Այս մասին քիչ առաջ ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սիրելի ժողովուրդ, Հայաստանի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ, Արցախի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ, Սփյուռքի հպարտ հայություն.
Հակառահորդը Արցախի ուղղությամբ հարձակում է սկսել։ Պաշտպանության բանակը հաջողությամբ դիմակայում է հարձակմանը։ Իրավիճակը օպերատիվ զարգացման մեջ է, տեղեկությունները, ըստ անհրաժեշտության, կամփոփվեն եւ կհաղորդվեն։
Կոչ եմ անում վստահել միայն պաշտոնական աղբյուրներին եւ զգոն լինել թշնամական տեղեկատվական հոսանքներին տրվելուց։
Ամուր կանգենք մեր պետության, մեր բանակի թիկունքին՝ մեր սուրբ հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում։ Ու մենք կհաղթենք։