ՔՊ-ում մեծ հանդիպում է․ մասնակցում են մարզպետներ, նախարարներ, պատգամավորներ, նաեւ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակում հանդիպում է կազմակերպվել։ Հանդիպմանը մասնակցում են ինչպես օրենսդիր, այնպես էլ՝ գործադիր մարմնի ներկայացուցիչները։ Մասնակցում են մարզպետներ, նախարարներ, պատգամավորներ, նաեւ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Թե ինչ հարցեր են քննարկվելու, մասնակիցներից որեւէ մեկը չտեղեկացրեց: ԱԺ նախագահ Արարրատ Միրզոյանը լրագրողներին հայտնեց, որ ընթացիկ հանդիպում է եւ ընթացիկ քննարկում է լինելու։
Մեր տեղեկություններով՝ հավաքի մասնակիցները քննարկելու են գործադիրի աշխատանքը, գործադիր-օրենսդիր մարմինների համագործակցության նոր հնարավորությունները: Ինչպես հայտնի է՝ քիչ առաջ պատգամավորր Արմեն Փամբուխչյանը նաեւ մանդատից հրաժարվելու մասին դիմում ներկայացրեց, նաեւ՝ առաջիկայում նախատեսվում է որոշ պատգամավորների մանդատներից հրաժարում, որից հետո նրանք աշխատանքի կանցնեն գործադիրում: