Արայիկ Հարությունյանը Զարեհ Սինանյանի հետ քննարկել է լիբանանահայության խնդիրները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ լիբանանահայ 9 ընտանիք առաջիկա օրերին հաստատվելու է Արցախում: Այս կապակցությամբ նա զրույց է ունեցել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ:
Այսօր հեռավար զրույց եմ ունեցել ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ: Քննարկել ենք լիբանանահայության խնդիրները: Նորից ընդգծել եմ, որ պետք է գործադրել բոլոր ջանքերը, որպեսզի համայնքը պահպանվի: Սակայն մեր այն հայրենակիցները, ովքեր որոշել են տեղափոխվել այլ երկիր, գերադասելի տարբերակը պետք է լինի վերադարձը Հայրենիք:
Ուրախ եմ, որ նման 9 ընտանիք առաջիկա օրերին կհաստատվի Արցախում: Համապատասխան բոլոր աշխատանքներն արդեն կատարվել են»,- գրել է ԱՀ նախագահը: